Новини

З Великоднім святом!

                                                   (квітень 2018 рік)

Сонце ллє тепло з небес. Дзвонить дзвін — Христос воскрес! Пробудилася земля, І садочки і поля.. Там де сипались сніги, Сяють квіти навкруги. Де сріблився лід тонкий, Там тепер дзюрчать струмки. Діти граються в дворі Пташка тьохкає вгорі. І радіє люд увесь: Скрізь весна. Христос Воскрес!

 

На данном изображении может находиться: еда
На данном изображении может находиться: 2 человека, ребенок, полоски и в помещении
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, ребенок, стол и в помещении
На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят, ребенок и стол
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, ест, ребенок и стол
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, ест, ребенок, стол, в помещении и еда
На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят, люди едят, ребенок и стол
На данном изображении может находиться: один или несколько человек
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, ест и в помещении
На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди едят и ребенок
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, ребенок и стол
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, ребенок и текст
На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят, ребенок и в помещении
Автоматический альтернативный текст отсутствует.
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и ест
На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, люди едят, стол, ребенок, еда и в помещении
На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят, люди едят, ребенок и стол
На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят, люди едят, ребенок, стол и в помещении
На данном изображении может находиться: 8 человек, люди улыбаются, люди сидят, люди стоят и ребенок
На данном изображении может находиться: в помещении
На данном изображении может находиться: еда
На данном изображении может находиться: цветок и растение
На данном изображении может находиться: десерт и еда
Автоматический альтернативный текст отсутствует.

Ластівка радіє гарному, світлому святу!

                                                                     (05.04.2018)

Великий день! Великий день! Ясний Великдень На землі! Багато радості й пісень Приніс нам янгол На крилі… Веснянку діти Хороводять – Христос Воскрес! Христос Воскрес! Сьогодні й сонце Не заходить, А сяє й сяє із небес.
На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит и ребенок
На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит
На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и в помещении
На данном изображении может находиться: 8 человек, люди стоят
На данном изображении может находиться: 10 человек, люди улыбаются, люди сидят, люди стоят и ребенок
На данном изображении может находиться: 7 человек, люди сидят и ребенок
На данном изображении может находиться: 13 человек, люди сидят, люди стоят и ребенок
На данном изображении может находиться: 1 человек
На данном изображении может находиться: 5 человек, ребенок и в помещении
На данном изображении может находиться: 9 человек, люди улыбаются, люди стоят
На данном изображении может находиться: 6 человек, ребенок
На данном изображении может находиться: 6 человек, ребенок
На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит
На данном изображении может находиться: 9 человек, люди улыбаются, люди сидят, люди стоят, ребенок и в помещении
На данном изображении может находиться: 8 человек, люди улыбаются, люди стоят, люди сидят, ребенок и в помещении
На данном изображении может находиться: 8 человек, люди улыбаются, люди стоят, ребенок и в помещении
На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят и ребенок

Шановні батьки! 

Роз’яснення, стосовно продовження перебування дітей 6-річного віку в дошкільному закладі


        У ст. 12 Закону України «Про дошкільну освіту» зазначено, що відповідно до потреб громадян України створюються дошкільні навчальні заклади (ясла-садок) для дітей віком від двох місяців до шести (семи) років, де забезпечуються догляд за ними, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Нормативними документами, зокрема Державними санітарними нормами та правилами «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей», затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я від 01.08.2013 № 678, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 9 серпня 2013 № 1370/23902, визначено, що перебувати у дошкільному навчальному закладі до 7 років можуть діти не готові до шкільного навчання за медичними або психолого-педагогічними показниками.

У п. 14.16. та у додатку 20 до Санітарних правил вказано, що визначення функціональної готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у першому класі загальноосвітнього навчального закладу передує вступу до школи і проводиться шляхом проведення медико-педагогічного контролю відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.
Діти, яким виповнилося 6 років станом на 1 вересня поточного року, за висновками медико-педагогічної комісії не готовими до навчання в школі вважаються:
1) діти, які відстають у біологічному розвитку;
2) діти, які при обстеженні не виконують тести психолого-педагогічних критеріїв;
3) діти, які перенесли протягом останнього року такі захворювання: інфекційний гепатит (окрім гепатиту А), пієлонефрит, дифузний гломерулонефрит, міокардит, менінгіт, менінгоенцефаліт, туберкульоз, ревматизм в активній фазі, захворювання крові, різні ендокринні захворювання, неврози, травматичні ураження центральної нервової системи, гострі респіраторні захворювання шість і більше разів протягом останнього року, міопію, епілепсію, екзему, нейродерміт.
Дітям, не готовим до шкільного навчання за медичними або психолого-педагогічними показниками, дається тимчасове відстрочення від вступу до школи на 1 рік.
Результати медико-біологічних контролів разом із рекомендаціями вносяться до форми 026/о «Медична карта дитини».
Вік майбутніх першокласників регламентується ст. 20 Закону України «Про загальну середню освіту» («зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років») та висновками медико-педагогічної комісії про готовність дитини до навчання.
У жодному із законів не вказано, що причина, яка дає можливість дитині не йти до школи з 6 років, це «бажанням батьків».
Крім того, враховуючи те, що діючими програмами навчання і виховання дітей дошкільного віку, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, не передбачено окремо підготовчі групи, ці діти залишаються знову у старших групах разом із дітьми 5-річного віку та повторно вивчають програмовий матеріал цих груп. У дитини, що психологічно готова до школи, потенціал психічного розвитку є рушійною силою в засвоєнні нових знань, її соціалізації. Гальмування цього потенціалу може призвести до втрати мотиваційної готовності до навчання в школі.

Шановні батьки!

ПРАВИЛА ТА УМОВИ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ

ДО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

На виконання листа управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації  від 25.09.2013  № 03-07/6496   «Про забезпечення контролю за електронним записом у дошкільні навчальні заклади», листа управління освіти і науки Сумської міської ради від 02.10.2013 № 01-18/1307 «Про забезпечення контролю за електронним записом у дошкільні навчальні заклади», з метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільний навчальний заклад, мінімізації людського впливу на порядок прийняття дітей до дошкільного закладу прийом дітей до ДНЗ здійснюється відповідно до  електронної черги в дошкільний навчальний заклад, сформованої на сайті  http://reg.isuo.org.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами):

6. Прийом дітей до навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб,  які їх замінюють,  медичної довідки про стан   здоров’я дитини з висновком  лікаря, що дитина  може відвідувати дошкільний навчальний заклад,  довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Для  прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу, а також для прийому дітей з порушеннями слуху, зору,   мови, опорно-рухового  апарату, інтелекту,  затримкою психічного   розвитку в  інклюзивні  групи  додатково  подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою та індивідуальна  програма  реабілітації  для дітей  з  інвалідністю.

7. Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов’язаний ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

8. Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими (одновіковими,  різновіковими),  сімейними   (родинними) ознаками.

10. Переведення  дітей  з  однієї  вікової  групи  до  іншої, формування  новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень). 

11. За дитиною зберігається місце в  дошкільному  навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину,  санаторного  лікування, реабілітації, на час відпустки батьків  або  осіб,  які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів). 

18. Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально-педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, але не відвідують  дошкільних  закладів, та надання консультаційної допомоги сім’ї.

     Медичну документацію, яку необхідно подавати для відвідування дошкільного закладу оформляють у дільничного лікаря-педіатра, згідно з пунктом 2.3 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 року № 434, медична документація (за формою № 026/о) містить:

  • результати  обов’язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спеціалістів;
  • дані про профілактичні щеплення;
  • дані лабораторних досліджень;
  • рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини у дошкільному навчальному закладі, груп по фізичному вихованню, для диспансерних хворих — по спостереженню та оздоровленню.

Медична документація видається на підставі даних медичного огляду дитини. Якщо медичні протипоказання для перебування дитини у дошкільному закладі відсутні, а профілактичні щеплення виконані відповідно до календаря щеплень, дитина отримує дозвіл на відвідування дошкільного закладу. Довідка про епідеміологічне оточення видається не раніше ніж за три дні перед безпосереднім відвідуванням дитиною дошкільного закладу у тому разі, якщо вона не перебувала у контакті з хворими на інфекційні  хвороби або бактеріоносіями й у неї відсутні симптоми педикульозу та корости.

 Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»:

п. 5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

          У дошкільних закладах міста Суми, відповідно до рішення сесії Сумської міської ради  від 13.01.2016  № 227-МР «Про встановлення вартості харчування дітей та учнів у навчальних закладах м. Суми» встановлено розмір плати батьків за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, центрах розвитку дитини та дошкільних відділеннях НВК у розмірі 60 відсотків від встановленої вартості харчування на день.

 

                                                                                           З повагою, адміністрація ДНЗ.